DECH a jeho potenciál

Dech je první pohyb, který uděláme, když přijdeme na svět a je také pohybem posledním. Je to to jediné, na čem v životě záleží, protože bez dechu nemůžeme udělat nic. Dech zajišťuje energii pro naše tělo – je to něco jako palivo do našeho auta.

V této sekci se zaměříme na různá dechová cvičení, která mohou sloužit nejen k zpřítomnění a úlevu od stresu, ale také nás může zbavit bolesti, při pravidelném cvičení přináší úlevu i od bolestí chronických a zároveň má dech potenciál posilovat naší imunitu i psychickou odolnost vůči stresu obecně.

Má velmi mocné účinky na fungování těla a pomocí dechu můžeme změnit řadu obtíží v našem těle – používá se jako terapeutická metoda pro léčbu jak fyzických, tak psychických obtíží. Zároveň nám dech pomáhá se odprostit od myšlenek či emocí, existují dechová cvičení pomáhající ke změněným stavům vědomí a dech má také velmi důležitou až zásadní roli při józe a jiných cvičení.

Doporučuji si také přečíst velmi zajímavý článek o dechu a co dech vlastně pro nás znamená tady: https://www.jogin.cz/dycham-takze-ziji/

 

Hluboký dech

Dýchání a jeho vliv na naše emoce

Dýchání proti stresu

Dýcháním k posílení imunity

Dech, díky kterému téměř okamžitě usneme

Dýchání v józe

Dýchání jako meditace